A migrén jellemzően rohamokban jelentkezik, gyakran (de nem mindig) féloldali fejfájással jár. A fejfájás e típusa igen erős, lüktető érzés, sokszor egyéb tünetekkel is együtt jár, például hányingerrel, hányással, valamint fény- és hangérzékenységgel. Akár órákig, súlyos esetekben napokig is tarthat. Gyakorisága nagyon változó, egyeseknél havonta többször is jelentkezhet, míg másoknál ritkábban, félévente, évente pár alkalommal alakul ki migrénes fejfájás.
A migrénes fejfájás a lakosság körülbelül 10 százalékát érinti. A nők körében gyakoribb, mivel a migrén kialakulása sokszor hormonhatásokhoz kötődik. A felmérések szerint a nők 17%-a szenved a migrénes rohamoktól, míg a férfiaknak csak 6%-a érintett. Leggyakoribb 25-45 éves kor között.
Bővebben: A migrénes fejfájás tünetei és kezelése
A visszérbetegség a felületes vénák kóros kitágulását jelenti, mely napjainkban sajnos egyre több embert érint. A betegség kialakulása főleg az életmódnak, a genetikának, illetve az alkati tulajdonságoknak tudható be. A visszérbetegség az érintett végtag vérkeringését rontja, súlyosabb esetekben akár szövődményeket is okozhat. A visszérbetegség oka a visszerekben megnövekedett nyomás, amely főleg a gravitációból ered, tartós fennállása a vénabillentyűk elégtelenségét, majd az erek kitágulását okozza.
Bővebben: Visszérbetegség
A refluxbetegség az egyik leggyakoribb emésztési probléma, melyet napjainkban sajnos egyre többen és egyre fiatalabb korban megtapasztalnak. A reflux során a savas gyomortartalom visszaáramlik a nyelőcsőbe, mely által a beteg torka és gégéje irritált lesz, emellett gyomorégést, émelygést, gyomorfájdalmat és akár savas szájízt is okozhat.
Bővebben: A reflux tünetei és kezelése
A csontkovácsolás egy olyan kezelés, mely természetes módszerekkel, káros mellékhatások nélkül igyekszik megteremteni, illetve visszaállítani a test harmóniáját, szimmetriáját. A csontkovács nem tüneti kezelést végez, hanem a panaszok kiváltó okát szünteti meg. A kezelés során alkalmazott speciális fogások mechanikai hatására a csontok rendeződnek, az ízületek a helyes pozícióba kerülnek, mely kihat az egész szervezetre.
A csontkovács a kezelés során a kimozdult ízületet nem vissza teszi, hanem a körülötte lévő izmokat fellazítja, és egy hatásos mozdulattal megteremti annak a lehetőségét, hogy a fellazított izmok között az ízület visszakerüljön a megfelelő helyre. Tehát a terapeuta abban segít, hogy a szervezet meggyógyítsa önmagát, a kezeléssel a test belső, öngyógyító erejét segíti.
Bővebben: A csontkovács kezelés hatása
Fogszabályozó kezelésre elsősorban esztétikai okok miatt kerül sor, azonban az egészséges és ép fogak megőrzése érdekében is javasolt a fogszabályozás. A fogszabályozás célja, hogy a helytelenül álló, rendellenes helyzetű fogakat, valamint az aránytalan, esetleg nem megfelelő méretű állcsontot szabályozza, helyreállítsa.
A fogszabályozáshoz különböző típusú fogszabályozó készülékek és különféle módszerek is rendelkezésre állnak.
Bővebben: A fogszabályozás módszerei
Mi is az a rosacea?
A rosacea a bőr egy igen kellemetlen, gyógyíthatatlan betegsége, eredete ismeretlen. Apró, vörös értágulatok formájában vannak jelen az arcbőrön, melyek idővel összeolvadhatnak, valamint gyulladt göbök is megjelenhetnek a faggyúmirigyek környékén. Elég gyakori jelenség, általában az orron, az orcákon, az állon és a szemek körül jelenik meg a bőr kivörösödése. Már egészen fiatal korban előfordulhat, férfiaknál és nőknél egyaránt, azonban általában a 40-60 közötti hölgyeket érinti ez a betegség, férfiak esetében viszont súlyosabb formában jelentkezhet. A rosacea a világos bőrű emberek körében különösen gyakori, a szőke haj, valamint a kék szem is nagyobb rizikófaktort jelent. A rosacea ugyan gyógyíthatatlan betegség, de bőrgyógyászati terápiával és rendszeres, szakszerű kozmetikai kezelésekkel kordában tarthatók a tünetek.
Bővebben: Rosacea tünetei és kezelése
A kompressziós harisnya egy olyan gyógyászati segédeszköz, amely a visszeres lábpanaszok enyhítésében nyújt segítséget viselőjük számára. A kompressziós harisnyát egészségügyi harisnyának is nevezik, illetve a köznyelvben gumiharisnya néven is ismertté vált, mely annak köszönhető, hogy régebben gumiszálakkal biztosították a harisnyák rugalmasságát. A kompressziós harisnyákat ma már korszerű elasztánfonalból készítik.
Bővebben: A kompressziós harisnya
Mindannyian rendelkezünk anyajegyekkel, azonban a rendszeres szűrésről hajlamosak vagyunk megfeledkezni. Az elmúlt években a daganatos megbetegedések nagy részét a bőrrák teszi ki, viszont a korán felismert megbetegedés nagyon jó eséllyel gyógyítható. Az anyajegyek önmagukban ártalmatlan bőrelváltozások, azonban különböző hatásokra könnyen rosszindulatúvá válhatnak. Az anyajegy vizsgálat után a problémás anyajegyek levételre, majd szövettani vizsgálatra kerülnek. A bőrünkön megjelenő elváltozásokkal mihamarabb érdemes bőrgyógyászhoz fordulni, hiszen a fejlett technológiáknak köszönhetően már korai stádiumban felismerhető a melanoma.
Bővebben: Az anyajegyszűrés fontossága